Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Piątek, 23 lutego 2024
Imieniny: Romana, Izabela, Damian
pochmurno
10°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Spotkanie noworoczne

Ocena 1/5

Początek roku to czas podsumowania działalności samorządu gminy Lubasz. Nie inaczej było w 2024 r. W dniu 08.01.2024 r. w Ośrodku szkoleniowo-rekreacyjnym PORTUS w Lubaszu odbyło się spotkanie noworoczne stanowiące formę podsumowania 2023 roku. Na zaproszenie samorządu odpowiedzieli: samorządowcy, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz jednostek samorządowych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz społecznicy.

Na wstępie Pani Grażyna Graj – Zastępca Wójta przywitała zebranych. Spotkanie rozpoczęło się akcentem muzycznym w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej w Lubaszu – Izy Bardzińskiej.

Następnie Pan Marcin Filoda - Wójt Gminy przedstawił zebranym w formie prezentacji informację o zrealizowanych inwestycjach w naszej gminie, wydarzeniach społecznych, kulturalnych. Gmina Lubasz z roku na rok w coraz większym stopniu przeznacza większe środki finansowe na przedsięwzięcia inwestycyjne zarówno ze środków własnych gminy, jak i z pozyskanych środków zewnętrznych. W zamyśle samorządu jest w miarę możliwości równomiernie lokować inwestycje w naszej gminie. Oczywiście w znacznej mierze ze zrealizowanych zadań nie tylko korzystają mieszkańcy danego sołectwa ale mieszkańcy całej gminy, czy też osoby odwiedzające naszą gminę.

W gminie prężnie działają także organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, w tym strażacy z ochotniczych straży pożarnych, koła gospodyń wiejskich, a także poszczególni mieszkańcy, którzy charakteryzują się przedsiębiorczością i pomysłami. Ubogacają one naszą lokalną ojczyznę. Za wszystkie inicjatywy i podjęte działania zarówno na szczeblu lokalnym jak i szerszym Wójt gminy wszystkim serdecznie podziękował.

Następnie życzenia mieszkańcom złożyli zebrani samorządowcy i przedstawiciele zaproszonych instytucji.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie pamiątkowych statuetek i dyplomów.  Wyróżnienia odebrali najbardziej zaangażowani mieszkańcy naszej gminy.

W dziedzinie sport wyróżnienia otrzymali:

1.      Marzena Kamińska - Sokół – NORDICK- WALKING Lubasz

2.      Karol Filoda – OPTIMUM LUBASZ

3.      Marcin Żwawiak   - OPTIMUM LUbasz   

4.      Szkoła Podstawowa Lubasz za osiągnięcia sportowe w skali powiatu

5.      Marek Kołodziejczyk – Go4Trade Lubasz

6.      Jakub Kowal – uczestnik Ninja Warrior Polska

W dziedzinie kultury wyróżnienia otrzymali:

1.      Edmund Cichowicz – autor książki

2.      Małgorzata Kabacińska i Zygfryd Kozera- współautorzy publikacji     

3.      Ewa Stachowiak w szczególności za uzupełnienie kroniki Gminy Lubasz

4.      Zespół Trębaczy Myśliwskich za promowanie kultury myśliwskiej i Gminy Lubasz  

W dziedzinie społeczeństwa wyróżnienia otrzymali:

1.      Maciej Kubacki – b. Komendant PSP Czarnków  

2.      Elwira Woś – Zespół Caritas za niesienie pomocy bliźniemu

3.      Sławomir Łapawa – Lubaskie Katolickie Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych – krzewienie kultury chrześcijańskiej, edukację i ukazywanie piekna naszego kraju 

4.      Zarząd Gminny ZOSP w Lubaszu   - za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ochrony mienia mieszkańców

W dziedzinie Gospodarka wyróżnienia otrzymali:

1.      Adrian Skrzypczak – Studio Reklamy – wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

2.      Władysław Dymek – BS Czarnków  - wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

3.      Henryk Augustyniak – SERVIGUM Lubasz - wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

4.      Leopold Kawa – ZUL Leśnik Kruteczek- wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

5.      Helena Gadomska – Stacja MOYA Lubasz- wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

6.      Magdalena Sendal – Piekarnia Lubasz- wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

7.      Krzysztof Kowal – Tartak Krucz- wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

8.      Adam Szmyt – AS- DREW Krucz  - wielokierunkowa współpraca z samorządem gminy

W dziedzinie edukacja wyróżnienia otrzymali:

1.      Zespół Szkół prowadzonych przez EDUKACJĘ Lubasz – za wybitne osiągnięcia na forum gminy, powiatu, regionu i kraju

2.      Szkoła Podstawowa Miłkowo – za osiągnięcia edukacyjne

Spotkanie noworoczne było także okazją do złożenia podziękowań za współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, wykonawcami poszczególnych inwestycji, instytucjami finansującymi, społecznikami, pracownikami. Spotkanie zakończył smaczny poczęstunek.

Wydarzenie poprowadziła Pani Grażyna Graj – Zastępca Wójta. Wszystkim zebranym jeszcze raz dziękujemy za przybycie.

Andrzej Łusiewicz

Urząd Gminy Lubasz

Galeria zdjęć

spotkanie_noworoczne_01_2024 spotkanie_noworoczne_02_2024 spotkanie_noworoczne_03_2024 spotkanie_noworoczne_04_2024 spotkanie_noworoczne_05_2024 spotkanie_noworoczne_06_2024 spotkanie_noworoczne_07_2024 spotkanie_noworoczne_08_2024 spotkanie_noworoczne_09_2024 spotkanie_noworoczne_010_2024 spotkanie_noworoczne_011_2024 spotkanie_noworoczne_012_2024 spotkanie_noworoczne_013_2024 spotkanie_noworoczne_014_2024 spotkanie_noworoczne_015_2024 spotkanie_noworoczne_016_2024 spotkanie_noworoczne_017_2024 spotkanie_noworoczne_018_2024 spotkanie_noworoczne_019_2024 spotkanie_noworoczne_020_2024 spotkanie_noworoczne_021_2024 spotkanie_noworoczne_022_2024 spotkanie_noworoczne_023_2024 spotkanie_noworoczne_024_2024 spotkanie_noworoczne_025_2024 spotkanie_noworoczne_026_2024 spotkanie_noworoczne_027_2024 spotkanie_noworoczne_028_2024 spotkanie_noworoczne_029_2024
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.