Relacja z LXIV (64) sesji obecnej kadencji Rady Gminy Lubasz
W dniu 18 kwietnia 2024 roku odbyła się LXIV (64) sesja obecnej kadencji Rady Gminy Lubasz. W sesji wzięło udział 15 radnych, Wójt Gminy, Z-ca Wójta, Skarbnik, zaproszeni goście.
Sesja obejmowała część uchwałodawczą. Radni podjęli 4 uchwały w sprawie:
1) zmiany w uchwale budżetowej na 2024 rok,
2) zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2024 -2036,
3) przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargi na uchwale
nr LX/472/2023 z dnia 19.12.2023r Rady Gminy Lubasz wraz z odpowiedzią na skargę,
4) przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Lubasz na rok 2024.
Po części uchwałodawczej głos zabrał Wójt Gminy Lubasz dziękując mieszkańcom gminy Lubasz za udział w wyborach w dniu 7 kwietnia br. i oddane głosy na niego. Podziękował również wszystkim biorącym udział w wyborach oraz pogratulował wyników i otrzymanych mandatów. Podziękowania za współpracę złożyli radni: Estera Nobik i Andrzej Nowak.
Przewodnicząca Rady Gminy Żaneta Andrzejewska podziękowała radnym za powierzoną funkcję przez 2 kadencje, za zaufanie i wsparcie w trudnych sytuacjach. Pani Przewodnicząca oraz Wiceprzewodniczący wraz z Wójtem Gminy Lubasz, zastępcą Wójta i skarbnikiem gminy jeszcze raz podziękowali i wręczyli kwiaty radnym. Kończą pracę w Radzie Gminy Lubasz w związku z zakończeniem VIII kadencji: Pani Estera Nobik, Pan Kazimierz Wicher, Pan Andrzej Nowak, Pan Paweł Borowiak, Pan Jacek Michalak.
Elżbieta Janasek
ref. ds. społecznych


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!