Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
deszcz
20°C

V Charytatywny Zlot Fiata 126p w Lubaszu

Ocena 0/5

V Charytatywny Zlot Fiata 126p w Lubaszu

Wspaniałe emocje, wyjątkowa atmosfera, kilkumiesięczne zaangażowanie organizatorów, przyjazd uczestników z kraju i z Europy, słoneczna pogoda i szczytny cel, którym była zbiórka pieniędzy na rehabilitację 11-letniej Ninki. Nie sposób opisać, odbywającego się już piąty rok z rzędu  Zlotu Fiata 126p w Lubaszu, chociaż może właściwym będzie słowo dziękujemy, skierowane do uczestników, darczyńców, organizatorów, grup i osób, które wsparły to wydarzenie. 

Kilka miesięcy przygotowań członków Nasz Klub Stowarzyszenie Fiata 126p i Klasyki PRL, którym udało się zaprosić do współpracy ogromną liczbę firm, instytucji, osób prywatnych i zaplanować harmonogram trzydniowego Zlotu. Rekordzista pokonał ponad 850 km jadąc z Austrii, a krajowy uczestnik ponad 700 km z Województwa Lubelskiego. Nie zabrakło również licznych grup z Kołobrzegu, Wrocławia, Wałcza, Chodzieży, Poznania i wielu innych lokalizacji. W ramach atrakcji odbywały się spotkania integracyjne, rajd po gminie, wyjazd do Czarnkowa, koncerty muzyczne, zabawa taneczna, zawody sportowe, animacje i festiwal kolorów dla dzieci, poczęstunek i pokaz umiejętności przygotowali strażacy z OSP Lubasz i OSP Zakrzewo, z pojazdów na Placu Koronacyjnym powstał napis Lubasz 2024, a za bezpieczną podróż i pomyślność dla bohaterki i wszystkich zlotowiczów, w Lubaskim Sanktuarium odbyła się tradycyjna msza święta. Oficjalne Otwarcie swoją obecnością zaszczycił starosta Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego pan Grzegorz Bogacz, który do Lubasza dotarł, a jakże własnym Fiatem 126p. Wśród zlotowiczów wyłoniono Najpiękniejszy pojazd, a nagrodę Samorządu Gminy Lubasz wręczyła pani zastępca Wójta Grażyna Graj, dziękując i gratulując wszystkim uczestnikom i organizatorom, wspaniałej pasji i ogromnego zaangażowania. Na podsumowanie zbiórki środków finansowych przeznaczonych na rehabilitację dla 11-letniej Ninki, jeszcze poczekamy, ale organizowana loteria, przeprowadzone licytacje unikatowych przedmiotów, trwająca akcja internetowa na jednym z portali i przekazywane do puszek kwoty, pozwalają wierzyć, że bohaterce Zlotu uda się zapewnić profesjonalną medyczną pomoc. 
V Zlot Fiata 126p w Lubaszu, przeszedł do historii, chociaż emocji, które w każdej chwili towarzyszyły uczestnikom, widzom i organizatorom nie sposób określić. Pomysłodawca wydarzenia Damian Grzelak, przy wsparciu członków Nasz Klub Stowarzyszenie Fiat 126p i Klasyki PRL, zapisał piękną kartę wyjątkowych wydarzeń w historii Gminy Lubasz. Z pewnością na niepowtarzalny przebieg imprezy, ma wpływ fakt, jak bardzo "Maluch" jest obecny w tożsamości narodowej Polaków, jako symbol złotej epoki motoryzacji. Każda z edycji zlotu, dostarcza nowych wrażeń i wniosków. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 200 pojazdów, na terenie gminy Lubasz tradycyjnie był problem ze znalezieniem noclegu, a teren nad Jeziorem Dużym, również za sprawą słonecznej pogody przeżywał istne oblężenie. Organizatorzy wręczyli mnóstwo wyróżnień, nagród dla uczestników zlotu, a dla niezliczonej grupy darczyńców, firm, instytucji, osób prywatnych, pracowników GOK Lubasz, obsługi medialnej i technicznej, skierowali słowa podziękowania. Finałem niedzielnego podsumowania był tort z okazji V rocznicy organizowania wydarzenia w Lubaszu. W trakcie trzech dni trwania imprezy mieszkańcy gminy, wczasowicze, goście mogli podziwiać przepiękne egzemplarze Fiata 126p i inne klasyki PRL, które tradycyjnie wzbudziły podziw i uznanie. 

Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Zdjęcia GOK Lubasz/Dawid Geremek/Michał Nadolny/Marcin Mrówka

Galeria zdjęć

IMG-20240708-WA0001 IMG-20240708-WA0002 IMG-20240708-WA0003 IMG-20240708-WA0004 IMG_20240705_190151 IMG_20240705_190531 IMG_20240705_191057 FB_IMG_1720380576488 FB_IMG_1720380348978 FB_IMG_1720380376270 IMG_20240706_121011 FB_IMG_1720380535623 FB_IMG_1720380568734 IMG-20240707-WA0015 IMG-20240707-WA0016(1)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.