Gminny Konkurs Plastyczny Ochotniczych Straży Pożarnych
W dniu 19 grudnia 2025r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny Ochotniczych Straży Pożarnych.
W konkursie uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VIII.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w sali wiejskiej w Lubaszu. Wójt Gminy Lubasz powitał zebranych gości, podziękował za zaangażowanie dzieci w konkursie.
KOMISJA W SKŁADZIE :
1/ Benedykt Koriakowski - Prezes Zarządu Gminnego OSP
2/ Ryszard Bilski- dyrektor GZOSiP
3/ Marcin Dudziak -instruktor GOK
4/ Maciej Nyka-członek OSP Lubasz
5/ Bartosz Bolczyk- Sekretarz OSP Lubasz
Obrady JURY zaszczycił Wójt Gminy. Wpłynęły 34 prace.
Komisja wyłoniła zwycięzców
KATEGORIA PRZEDSZKOLE
I miejsce – Julia Szmyt (lat 5) i Hanna Wiśniewska (lat 3)
II miejsce Alan Dyczkowski (lat 6)
III miejsce Róża Ślęga (lat 6)
IV miejsce Filip Wlekły (lat 6)
V miejsce Filip Krzyżanowski (lat 6)
KATEGORIA KLASY I-III
I miejsce Barbara Grott -uczennica II klasy PSP Krucz ( lat 8)
II miejsce Maria Kurzawska -uczennica I klasy PSP Jędrzejewo (lat 7)
III miejsce Martyna Karnowska - uczennica III klasy PSP Jędrzejewo (lat 9)
IV miejsce Jagoda Koch – uczennica I klasy PSP Jędrzejewo (lat 7)
V miejsce Oliwia Wojnar – uczennica II klasy PSP Jędrzejewo (lat 8)
KATEGORIA KLASY IV-VI
I miejsce Martyna Łucjan - uczennica VI klasy PSP Miłkowo (lat 12)
II miejsce Natalia Szwed – uczennica IV klasy PSP Lubasz (lat 10)
III miejsce Nikodem Purgiel – uczeń IV klasy PSP Miłkowo (lat 10)
IV miejsce Gabriela Robakowska – uczennica V klasy PSP Miłkowo (lat 11)
Wszyscy zwycięzcy zakwalifikowani zostali do kolejnego etapu konkursu na szczeblu powiatowym.
Danuta Wiza


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!