Gmina Lubasz

Żołnierskie pieśni

Ocena 0/5

Już po raz dziewiąty proboszczowski ogródek, w niedzielę 15 sierpnia, gościł lubaskich seniorów, miłośników pieśni żołnierskich, maryjnych i ludowych.  
Organizatorem spotkania było Towarzystwo Seniorów SŁONECZKO we współpracy z Lubaską Radą seniorów a okazją – święto Matki Boskiej Zielnej, święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej, noszącej miano CUDU NAD WISŁĄ.  
G minne władze samorządowe reprezentował Wójt Marcin Filoda z małżonką, Parafię - Proboszcz ks. Maciej Grześ,  Wojsko Polskie - ppłk rez. Bronisław Figiel, a gospodarkę Władysław Dymek, Prezes Zarządu BS Czarnków z małżonką. W „śpiewny” nastrój zebranych wprowadziły trzy zespoły senioralne - BOROWCZANKI z Lubasza. GOŚCINIANKI z Gościejewa k/Rogoźna oraz OSTROGSKIE JAŚKI z Ostroroga  

Tradycyjną częścią spotkania był wspólny śpiew wszystkich uczestników przy akompaniamencie akordeonisty Jerzego Roja oraz gitarzysty  Sławomira Magdziarza, dyrektora seniora Gminnego Ośrodka Kultury. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali  wieczorną pieśń „ Wszystkie nasze dzienne sprawy”, a Proboszcz udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym.  
Barbara i Zygfryd Kozerowie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności