Gmina Lubasz

Zbiórka na tablicę pamiątkową

Ocena 0/5

13 kwietnia 2023 r. w Czarnkowskim Szpitalu odbędzie się uroczystość nadania szpitalowi powiatowemu w Czarnkowie  imienia doktora Ryszarda Surmy – zmarłego 5 lat temu wybitnego lekarza pediatry, człowieka skromnego i wyjątkowego, oddanego do końca bezinteresownej służbie drugiemu człowiekowi. Lekarza, który swoją misję wypełniał najpiękniej.

Inicjatywa wyboru doktora Ryszarda Surmy na patrona Szpitala Powiatowego w Czarnkowie poparta została stanowiskami Rady miast Czarnków, Rady Gminy Czarnków oraz rady gminy Lubasz. pozytywnie zaopiniowana została przez Zarząd Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego oraz środowisko pracowników szpitala. Utworzono też specjalne konto, na którym gromadzone będą środki na tablicę pamiątkową: 98 8951 0009 0000 1948 2000 0120 – na tablicę pamiątkową dr Ryszarda Surma (Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, 64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 96). Jeśli ktoś z państwa chciałby wesprzeć tę piękną inicjatywę, zapraszamy i dziękujemy.

Tekst: Echa Nadnoteckie

Foto: Piotr Tomasz Mańczak

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności