Gmina Lubasz

Wyniki gminnego konkursu recytatorskiego

Ocena 0/5

Święta Bożego Narodzenia to rodzinne i radosne dni. Przystrojone domy wzmacniają atmosferę świąt. Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski o tematyce świątecznej, skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętem Bożego Narodzenia, utrwalanie wartości tradycji i kultury, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz popularyzowanie poezji i kultury żywego słowa wśród.

Ze względu na obostrzenia nie odbyły się przesłuchania w placówkach przedszkolnych i szkołach.

Zachęciliśmy rodziców i nauczycieli do nagrania dzieci recytujących wiersze o tematyce świątecznej. Odzew przerósł nasze oczekiwania, na konkurs wpłynęło prawie 90 filmików, przedstawiające dzieci w świątecznych stylizacjach.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie do wykonania.

 W dniu 15 grudnia komisja w składzie:

1. Przewodnicząca – Mirosława Jahns

2. Członek – Danuta Skrzypczak-Grygiel

3. Członek - Beata Szymkowiak

obejrzała i oceniła nadesłane nagrania oraz przyznała nagrody następującym uczestnikom w dwóch kategoriach:

 

KATEGORIA I

PRZEDSZKOLAKI

miejsce I Patrycja Cichorek

Adam Nowacki

Alicja Sikora

 miejsce II Zuzanna Krzyżanowska

Hanna Przewdzięk

Helena Stochaj

 miejsce III Maja Krzyżanowska

Szymon Stawujak

Marcelina Tecław

 KATEGORIA II

SZKOŁA PODSTAWOWA

miejsce I Fryderyk Graczyk

Franciszek Kamiński

 

miejsce II Klara Niezborała

Ignacy Stęsik

 

miejsce III Maja Stróżyńska

Julia Wyrobek

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, rodzicom i nauczycielom za pomoc, a laureatom serdecznie gratulujemy, pozostałym dzieciom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka i Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu.

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych recytacji.

 Laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie i zaproszeni po odbiór nagród do Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka, od poniedziałku (20 grudnia 2021), codziennie w godzinach 9.00 – 17.00 a wtorek 10.00 – 18.00.

 Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2022 Roku

 Beata Szymkowiak

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności