Gmina Lubasz

Spotkanie młodzieżowych rad gmin i powiatów Wielkopolski

Ocena 0/5

„Poznajmy się” to nazwa spotkania młodzieżowych rad gmin i powiatów Wielkopolski, które odbyło się 7 listopada 2025 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Harmonogram wydarzenia:

12:30 Otwarcie spotkania

12:45 Panel dyskusyjny pn. "Rola młodych w samorządzie – problemy i wyzwania młodzieżowych rad"

13:45 Przerwa, poczęstunek

14:15 Gra integracyjna „Samorządowe 5 sekund”

15:00 Podsumowanie spotkania

W wydarzeniu uczestniczyło 17 rad, w tym także Młodzieżowa Rada Gminy Lubasz.

Radę reprezentowali: Amelia Gacek, Stanisław Graczyk, Lena Dmytrasz i Liliana Mrówka. Warto dodać, że w Wielkopolsce działa 50 zarejestrowanych rad.

 Celem spotkania było poznanie się, nawiązanie kontaktów między radnymi, a przede wszystkim porozmawianie o problemach i wyzwaniach. Podczas panelu dyskusyjnego wyodrębniono m.in. następujące zagadnienia:

  • budżet młodzieżowych rad,
  • właściwa rekrutacja do rady,
  • rola opiekuna rady,
  • przekazywanie kompetencji dla nowych radnych,
  • pokazywanie oddolne wartości i wizji młodych ludzi.

Przedstawione tematy to jedynie fragment kwestii poruszanych przez radnych i panelistów. Podczas gry integracyjnej, radni mieli możliwość uzupełnienia wiedzy o samorządzie. 

Spotkanie można uznać za udane i potrzebne, ponieważ pozwoliło nam nawiązać nowe znajomości, między innymi z Młodzieżową Radą Miasta Czarnkowa, a także przekonało nas, jak istotną funkcję pełni młodzieżowa rada.

 

Małgorzata Kabacińska

opiekun MRG Lubasz 

Galeria zdjęć

Spotkanie_młodzieży Spotkanie_młodzieży_1 Spotkanie_młodzieży_2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności