Gmina Lubasz

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOREK Z GORAJU

Ocena 0/5

Jest nam niezmiernie miło, że wśród członków naszej społeczności, Gminy Lubasz znajduje się kolejna osoba, która obchodzi tak wyjątkowy Jubileusz 100-lecia swoich urodzin.

Nasza Czcigodna Jubilatka Pani Monika Wieczorek  z Goraju, seniorka rodu  świętowała uroczyście w dniu  15 kwietnia  2024r  swoje 100 urodziny.

Uroczystość rozpoczęła się  już w niedzielę 14 kwietnia 2024r.  Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Lubaszu w intencji Jubilatki i całej rodziny, którą odprawił ks. Mateusz Danielewicz. Uczestniczyła w niej Pani Monika Wieczorek oraz licznie zgromadzona rodzina, sąsiedzi a także Wójt Gminy Lubasz  Marcin Filoda,  Zastępca Wójta  Grażyna Graj, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Słodowa oraz radny Rady Gminy Lubasz Michał Stawujak. 

Po Mszy Świętej wszyscy goście wraz z  Jubilatką udali się do lokalu Portus  w Lubaszu, gdzie zorganizowano wielkie przyjęcie urodzinowe. Na początku wszyscy zebrani wokół Dostojnej Jubilatki odśpiewali głośne "Dwieście Lat", po czym wznieśli toast za Jej zdrowie. 

Zacnej Stulatce Wójt Gminy złożył serdeczne życzenia jeszcze długich lat życia w dobrym zdrowiu i samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych,  najbliższych sercu Jubilatki osób. Pan Wójt Gminy wręczył Pani Monice  kwiaty wraz z  upominkiem oraz odczytał i przekazał list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.

Na uroczystości rodzina wspominała długie życie Pani Moniki Wieczorek, które rozpoczęło się od narodzin15 kwietnia 1924r. w Kamionce w wielodzietnej rodzinie po dzień dzisiejszy. Wspomnieć należy, że Jubilatka okres dzieciństwa  spędziła w domu rodzinnym w Kamionce. Życie rodzinne Pani Moniki  zaburzył wybuch II wojny światowej, był to czas obarczony strachem, ciężką pracą i niepewnością o każdy nowy dzień życia. W dniu 29.10.1952r. w Lubaszu zawarła związek małżeński z Janem Wieczorkiem, z którym przeżyła ponad 50 lat. Pani Monika zajmowała się prowadzeniem domu oraz małego gospodarstwa rolnego, gdzie gro obowiązków wykonywała sama, ponieważ mąż Jan pracował w lesie w okolicznym nadleśnictwie.  Pani Monika wspólnie z mężem wychowała dwie córki:  Grażynę i Teresę, doczekała się czworo wnucząt oraz gromadki prawnucząt . Od 1952 r. mieszka w Goraju, obecnie z córką Teresą, która niestrudzenie sprawuje wzorową i godną naśladowania opiekę nad swoją mamą.

Pani Moniko jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, życzymy Pani  dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w tak dobrym klimacie ciepła rodzinnego.

Niech jesień Pani życia mieni się tylko ciepłymi kolorami i przyniesie kolejne, jeszcze piękniejsze Jubileusze, o których będziemy pamiętać i razem z Panią świętować.”

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

Magdalena Słodowa

Galeria zdjęć

DSC_0534 DSC_0566 DSC_0674 DSC_0672 DSC_0668 JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOR 5 JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOR 4 JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOR 3 JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOR 2 JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN PANI MONIKI WIECZOR 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności