Gmina Lubasz

Festyn Rodzinny w Lubaszu

Ocena 0/5

Z myślą o najmłodszych, ich rodzicach i dziadkach odbyła się plenerowa impreza nad lubaskim jeziorem. Na scenie pojawili się tancerze, muzyczne i wokalne talenty z gminy Lubasz, strażacy z OSP przeprowadzili ćwiczenia i pokaz, każdy mógł postrzelać z łuku, a ksiądz proboszcz udostępnił swojego melexa na darmowe przejażdżki. Punktem kulminacyjnym był konkurs dla rodzin „Jaka to melodia” oraz losowanie fantów.

Festyn ma swoją kilkuletnią tradycję i zawsze odbywa się w okolicach kalendarzowego Dnia Dziecka. Pięknie do koncepcji organizatorów dopasowała się pogoda, która w niedzielne popołudnie była idealna. Wydarzenie rozpoczęło się od symbolicznego wypuszczenia gołębi, za co podziękowania powędrowały do lubaskiej sekcji hodowców PZHGP. Następnie swoje talenty zaprezentowali tancerze, wokaliści i muzycy z gminy Lubasz. Dla wszystkich występujących były dyplomy, drobne upominki, ogromne brawa i co najważniejsze, zdobycie scenicznego doświadczenia. Po części artystycznej do działania przystąpili strażacy z OSP Lubasz, którzy na pojeździe przekazanym przez Auto Kasacja Przybychowo, przeprowadzili ćwiczenia akcji ratunkowej po zdarzeniu drogowym. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem. Przez cały festyn nie znikały kolejki do malowania twarzy – podziękowania dla pani dyrektor Marzeny Felsmann z MDK Trzcianka, stanowiska strzelania z łuku oraz dmuchanych zamków. Mnóstwo radości, mamy nadzieję, że również uczestnikom biorącym udział w konkursie, przyniosła zabawa, dedykowana rodzinom „Jaka to melodia”, w której należało odgadnąć tytuł lub wykonawcę utworu. Ostatecznie trzy rodziny uzyskały wynik remisowy, wykazując się dużą znajomością muzyki i z rąk organizatorów otrzymały dyplomy. Na zakończenie festynu odbyła się mała loteria, w której darmowe losy otrzymali wszyscy obecni na imprezie. Wśród darczyńców znaleźli się Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak, Cafe 15, Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz oraz GOK Lubasz. Rodzinny Festyn to wydarzenie o zasięgu gminnym, parafialnym, serdeczne życzenia dla dzieci, rodziców, dziadków złożyli wójt gminy Lubasz Marcin Filoda, Przewodnicząca Rady Gminy Żaneta Andrzejewska oraz ksiądz proboszcz Maciej Grześ. Uczestników imprezy poinformowano o kolejnych plenerowych wydarzeniach, na które już teraz serdecznie zapraszamy, a dla wszystkich dzieci, rodziców, dziadków i całych rodzin, składamy życzenia radości, zdrowia i uśmiechów.

Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Zdj. Gracjan Dąbkowski     

Galeria zdjęć

Cztery osoby stojące na scenie. Jeden mężczyzna przemawia do mikrofony. Z tyłu stoi ksiądz w sutannie. Siedem dziewczynek i jedem chłopiec stoją na scenie, trzymają dyplomy w dłoniach. Pozują do zdjecia pamiątkowego. Wóz strażacki wokół którego stoi duża grupa ludz i z zaciekawienie ogląda go. Obok wozu stoi rozstawiony namiot piknikowy. Jest wiosenny dzień. Przyczepka samochodowa wypełniona kaltkami z gołebiami. Część gołębi wyfruwa w górę. W tle gęsto zazielenione drzewa i grupa ludzi przyglądająca się gołębiom. Pięć dziewczynek i jeden chłopiec ustawieni do pamiątkowego zdjecia. Dzieki w wieku około pięciu lat. Za nimi stoi pani ubrana w niebieską koszulkę i niebieską czapkę.  Pokaz strażacki. Pięciu strażaków rozcina za pomocą narzędzi samochó, który uległ wypadkowi. Za nimi stoi wóz strażacki. Scena jest inscenizowana. Tłum ludzi siedzących na amfiteatrze w wiosenny dzień.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności