Gmina Lubasz

DZIEŃ DĘBEGO

Ocena 0/5

W dniu 12 lipca 2025 r. w godzinach popołudniowych niebo się rozjaśniło. Sołtys Natalia Kosicka wraz ze swoją Radą Sołecką wkroczyła na boisko "Na Flancach", aby Dzień Dębego dopiąć na ostatni guzik.

Punktualnie o godzinie 16-tej rozpoczęły się atrakcje. Pani Sołtys wraz z Wójtem Gminy Marcinem Filodą i Przewodniczącą Rady Gminy Lubasz Elżbietą Nowak powitali mieszkańców oraz przybyłych gości.

Dla przybyłych gości wystąpił również Zespół Obrzędowy „ROŻANIE” z Roska, który umilił wszystkim czas piękną muzyką i śpiewem. Występ nagrodzono gromkimi brawami.

Przybyły również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Sławna i Klempicza, które przygotowały różne potrawy. Na dzieci w tym czasie czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki, popcorn, soczki, cukierki oraz słodkie przekąski.

Największych emocji dostarczyła Straż Pożarna. Dzieci mogły wejść do radiowozu założyć czapkę, a przy wozie Straży Pożarnej mogły choć przez chwilkę być prawdziwym strażakiem i lać wodę z prawdziwego strażackiego węża. 

Na spotkanie przyjechali motocykliści z Klubu „Luźne Tłoki”. Dorośli w tym czasie mogli pooglądać wspaniałe motocykle, porozmawiać z ich właścicielami. Wśród nich były same perełki.

Rada Sołecka wsi Dębe rozdawała pyszne kiełbaski z grilla, kawę oraz domowe ciasto. Odbyło się również strzelane z wiatrówki.

Dla najlepszych zostały przyznane nagrody, a od godziny 20:00 umilał czas dj Mac, który grał do białego rana. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłą zabawę. 

 

Elżbieta Janasek 

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności