Gmina Lubasz

Debata nad raportem o stanie gminy za 2021 rok

Ocena 0/5

Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy za 2021 rok.

 1. Zgodnie z przepisami prawa wójt gminy przedstawia raport o stanie gminy, stanowiący podsumowanie pracy wójta w roku poprzednim.

2. Debata nad raportem zaplanowana jest na 14 czerwiec 2022r. o godz.14:00 podczas sesji, która odbędzie się na hali widowiskowo-sportowej w Lubaszu.

3. W debacie nad raportem mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Lubasz. Osoby, które chciałyby zabrać głos podczas debaty muszą wcześniej złożyć w urzędzie gminy pisemne zgłoszenie poparte podpisami przynajmniej 20 osób. Zgłoszenia będą przyjmowane do
13 czerwca 2022 r. w Urzędzie Gminy w Lubaszu,(I piętro, pok. nr 102) w godzinach pracy urzędu.

3. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zgłoszenia mieszkańców składa się najpóźniej
w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana jest sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy.

4. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez przewodniczącego rady. W debacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Podstawa prawna: z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2022r. poz.559 ze zm.). 

 

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności