Gmina Lubasz

Bezpieczne użytkowanie butli gazowych LPG

Ocena 0/5

Statystyki Państwowej Straży Pożarnej pokazują, że każdego roku dochodzi do ponad 100 wybuchów butli z gazem, najczęściej w budynkach mieszkalnych i domach jednorodzinnych.

Najczęstszą przyczyną są nieprawidłowe użytkowanie, takie jak błędne podłączenie butli do urządzeń oraz nieszczelność butli lub instalacji.

Wystarczy nawet mała nieszczelność, by stworzyć niebezpieczną mieszankę wybuchową.

Transportowy Dozór Techniczny, przy wsparciu Ministerstwa Infrastruktury, rozpoczął kampanię informacyjno-edukacyjną „BEZPIECZNA BUTLA – BEZPIECZNY DOM”, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznej eksploatacji butli na gaz LPG oraz edukacja, jak uniknąć zagrożeń i postępować zgodnie z przepisami technicznymi oraz zasadami bezpieczeństwa. 

Szczegóły na plakacie - zapoznaj się, jak unikać zagrożeń i postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Zadbajmy o bezpieczeństwo - to nasza wspólna odpowiedzialność.

 

plakat1 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności