Gmina Lubasz

86 rocznica wybuchu II wojny światowej

Ocena 0/5

Dokładnie 86 lat temu, 1 września 1939 r., Niemcy zaatakowały Polskę, rozpoczynając II wojnę światową. 

Polska poniosła ogromne straty materialne, gospodarcze i kulturalne.

Konflikt, w którym uczestniczyło 61 państw i ponad 1,7 mld ludzi, zakończył się w 1945 r.

Wojna pozbawiła miliony ludzi życia, ich domów oraz bezpieczeństwa.

Ta rocznica przypomina o wartości pokoju, znaczeniu wolności oraz konieczności kultywowania wzajemnego szacunku między narodami.

Dziś Gmina Lubasz oddała hołd bohaterom tamtych dni.

Wójt Gminy Lubasz - Marcin Filoda, zastępca Wójta - Grażyna Graj oraz Skarbnik - Renata Fąferek, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem spadochroniarzy w Sokołowie, upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o wolność ojczyzny.

 

 

Galeria zdjęć

DSC_5204 DSC_5205 DSC_5208
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności