Gmina Lubasz

Spotkanie z sołtysami

Ocena 0/5

Dnia 22 sierpnia 2022 r w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Lubaszu odbyło się spotkanie
z sołtysami wsi. Przybyło 13 sołtysów. W spotkaniu poza sołtysami  udział wzięli:

1.Marcin Filoda – Wójt Gminy Lubasz

2. Luiza Piątek – z-ca skarbnika
3. Alicja Kaźmierczak – insp. ds. gospodarki nieruchomościami i rolnictwa

4.Szymon Szwed – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
5.Elżbieta Janasek -  ref.ds. społecznych i zarządzania kryzysowego

Na początku spotkania Wójt powitał wszystkich sołtysów i przedstawił porządek spotkania. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego byłego sołtysa wsi Lubasz Bogdana Hana.
Głównym tematem spotkania było omówienie  realizacji funduszu sołeckiego i planu rzeczowo- finansowego w 2022 r w poszczególnych sołectwach oraz planowanie funduszu sołeckiego na przyszły rok tj. 2023. Sprawy te omówiła Z-ca Skarbnika Gminy Luiza Piątek. W związku ze zbliżającymi się dożynkami gminno - parafialnymi w dniu 28 sierpnia br. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu przedstawił i omówił program dożynek
 i zaprosił sołectwa do udziału w obchodach.
Następnie Alicja Kaźmierczak insp. ds. gospodarki nieruchomościami i rolnictwa  przypomniała zebranym informacje dotyczące regulaminu konkursu „Piękna wieś zasługą jej mieszkańców” oraz „Najlepsza prezentacja wsi w corocznym święcie plonów”.
Omówiła także wyniki pierwszego objazdu w ramach konkursu "Piękna wieś zasługą jej mieszkańców" i poinformowała o kolejnym objeździe.

Wójt Gminy podsumował spotkanie i podziękował sołtysom za udział.

Elżbieta Janasek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności