Gmina Lubasz

Biblioteka – świat w jednym miejscu

Ocena 0/5
W dniach 8-15 maja Biblioteka Publiczna Gminy Lubasz im. ks. Antoniego Ludwiczaka wzięła udział w akcji promocji czytelnictwa i bibliotek, w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Hasłem promującym tegoroczne wydarzenie było „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.
Dla naszej biblioteki był to szczególny czas. Po trudnym okresie pandemii mogliśmy otworzyć się na większe grupy czytelników. „Przygoda z biblioteką” to cykl spotkań przeznaczonych dla przedszkolaków. Odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola „Bajka’’ w Lubaszu, Stajkowie i Jędrzejewie. Przedszkolaki uczęszczające do przedszkola w Kruczu odwiedziły filię biblioteki w Kruczu. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, dowiedziały się jak korzystać z biblioteki. Obejrzały książki przeznaczone specjalnie dla nich, czytały wspólnie z bibliotekarką książki, grały na bum bum rurkach. Zapoznały się z programem „Mała książka – wielki człowiek’’ , przeznaczonym dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Brały udział w zajęciach plastycznych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek. Złożona została również obietnica, że wrócą do biblioteki z rodzicami wypożyczyć książki.
Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w spotkaniu autorskim z panią Moniką Pertek-Koprowską pt. „Wierszosnucie” natomiast dorośli czytelnicy mieli okazję wysłuchać wspomnień pana Kazimierza D. z pobytu w Stanach Zjednoczonych.
W poniedziałkowe popołudnie upominki odebrali uczestnicy konkursu na „Kokardę Narodową”.
Odbyło się również spotkanie z władzami samorządowymi naszej gminy, czytelnikami i emerytowanymi pracownikami biblioteki. Złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. Antoniego Ludwiczaka patrona naszej biblioteki. Dziękujemy wszystkim za życzenia z okazji dnia bibliotekarza i bibliotek.
Zapraszamy do biblioteki.
Beata Szymkowiak

Galeria zdjęć

Grupa dzieci siedzących w bibliotece. Słuchają jak kobieta przed nimi czyta książkę. Grupa przedszkolaków ubranych w kmizelki odblaskowe. Stoją w grupie, w bibliotece ustawieni do pamiątkowego zdjęcia. Grupa przedszkolaków ustawionych do zdjecia pamiątkowego. Stoją na tle regałów z książkami. Za nimi dwie panie przedszkolanki. Grupa przedszkolaków stojących na tle regałów z książkami. Za nimi stoją dwie panie.  grupa okło piętnastu przedszkolaków, ubranych w kamizelki odblaskowe.Pozują do zdjecia pamiątkowego, ustawieni na tle regałów z książkami. Gruka kilkunastu dzieci w wieku ok 10 lat. Część stoi część przykuca do zdjecia pamiątkowego. Za nimi regały z książkami. Z grupą stoją również dwie kobiety. Grupa kilkunastu przedszkolaków, stoją w bibliotece ustawieni do pamiątkowego zdjecia. Za nimi stoją dwie kobiety. GRupa przedszoklaków, stoją przy regałach z książkami. Ustawieni do pamiątkowego zdjęcia. Dziesięciu seniorów, siedzą przy stole, na którym ustawione sa filiżnaki, tależyki i ciastka. Za nimi znajdują się regały z książkami. GRupa przedszkolaków ustawini do zdjęcia pamiątkowego w bibliotece. Grupa przedszkolaków w kamizelkach odblaskowych, stoją wśród regałów z książkami ustawieni do pamiątkowego zdjęcia. Promocja czytelnictwa 2 Promocja czytelnictwa 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności